Jak zapobiegać żylakom, aby uniknąć powikłań?

jak zapobiegać żylakom

Żylaki to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych naszego wieku. Według najnowszych statystyk dotyka ona nawet co piątej osoby powyżej 40 roku życia. Nie jest to jedynie problem estetyczny, ale również poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego ważne jest, byśmy jak najszybciej podjęli odpowiednią profilaktykę i wykluczyli ryzyko ich powstawania.

Jak zapobiec żylakom na nogach?

Zauważyłaś na swoich nogach nieestetyczne wypukłości i skręcenie żył? A może ciemne, rozchodzące się, potocznie zwane pajączkami? To mogą być żylaki, Jak zapobiec żylakom, póki stadium tej choroby nie jest jeszcze zaawansowane? Jak w przypadku większości chorób cywilizacyjnych, kluczem do pełnego wyleczenia jest oczywiście zmiana naszych nawyków. Póki nie wprowadzimy do swojego dziennego harmonogramu minimalnej dawki ruchu, nawet najlepsze leki na żylaki na niewiele nam się zdadzą.

Suplementy i maści

Warto również zaopatrzyć się w produkty, które wzmocnią i poprawią elastyczność naszych żył. Na rynku jest wiele tego typu produktów, najczęściej w kremie lub w żelu. Cześć z nich posiada również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu uśmierzają ból związany z tą dolegliwością i eliminują poczucie ciężkich nóg. Takie maści czy emulsje zazwyczaj dostępne są bez recepty, dlatego powinniśmy zawsze mieć je w swojej apteczce.

Zdrowy tryb życia

Załóżmy, że zauważyłeś u siebie pierwsze żylaki, jak zapobiec pojawianiu się następnych zmian? Wbrew pozorom, skuteczne zapobieganie żylakom nie wymaga wielogodzinnych ćwiczeń czy drogich wizyt u masażysty. Wprowadzając drobne zmiany i nawyki do naszego codziennego harmonogramu, będziemy mogli długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Nie jest tajemnicą, jak bolesnych i kosztownych zabiegów wymagają nieleczone żylaki, zapobieganie ich powstawaniu jest więc o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem.

Wbrew pozorom, skuteczna prewencja żylaków nie jest wyjątkowo wymagająca.

Musimy jednak pamiętać, że jak w większości chorób i w przypadku żylaków dużo zależy też od naszych genów. Dlatego mając w rodzinie osoby, które skarżą się na taką dolegliwość, powinniśmy szczególnie unikać czynników zwiększających ryzyko żylaków, gdyż całkiem możliwe, że jesteśmy na nie wyjątkowo podatni.

5 Odpowiedzi do Jak zapobiegać żylakom, aby uniknąć powikłań?

  1. kuba napisał(a):

    żeby uniknąć powikłań, jeżeli mamy jakieś podejrzenia, najlepiej udać się do lekarza i zdiagnozować podłoże naszego problemu. Jeżeli nie ma żadnego zaplecza chorobowego, zakrzepicy, czy coś, i nie wymaga to jakiegoś zaawansowanego leczenia, wtedy warto po prostu zastosować te wytyczne z artykułu jak zdrowy tryb życia, aktywnośc fizyczna, dieta. No i takie suplementy na objawy, czy stany początkowe

  2. ewelina napisał(a):

    Z tych maści to polecam wam Varosin Forte Max, aż trudno mi wyrazić jak bardzo się cieszę, że na niego trafiłam. A to taki przypadek, że kliknęłam jakiegoś linka w komentarzu. Polecam wszystkim na objawy żylaków!

  3. AndrzejZębczyński napisał(a):

    Zmieniłem dietę, zacząłem regularnie biegać i naprawdę się polepszyło. Na objawy zazwyczaj polewam nogi gorącą wodą i mija. Rozważam jakiś preparat, najlepiej maść właśnie. Muszę się przyjrzeć z bliska temu preparatowi co tutaj o nim piszecie. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *