Jaki lekarz od żylaków mi pomoże?

lekarz od żylaków

Żylaki kończyn dolnych, to uporczywa dolegliwość, która dotyka nawet co piątej osoby po 40 roku życia. Nic więc dziwnego, że wraz z postępem medycyny coraz większą uwagę przywiązuje się do tych nie tylko nieestetycznych, ale i wyjątkowo szkodliwych uszkodzeń żyły. Jednak wypadałoby wiedzieć do kogo się udać, aby rozpoznać pierwsze objawy i poznać metody leczenia. W artykule odpowiemy na pytanie jak się nazywa lekarz od żylaków, jakie zagrożenie wywołuje te schorzenie i jakie pierwsze kroki podjąć w jego leczeniu.

Do jakiego lekarza od żylaków się udać? A co jeżeli mam żylaki w ciąży?

Żylaki to nienaturalnie poszerzone żyły, powstałe w wyniku ciśnienia krwi, która nie mogąc utorować sobie drogi do serca „rozpycha się” na boki, jak więc widzimy, jest to typowa choroba żył, więc powinniśmy udać się do lekarza, który specjalizuje się w chorobach układu krwionośnego. Dużo osób zadaje nam pytanie – jaki lekarz leczy żylaki​? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest tak oczywista.

Specjalista w tej dziedzinie jest flebolog

To stosunkowo wąska specjalizacja, dlatego zdarza się, szczególnie w mniejszych miastach, że będziemy musieli poczekać chwilę na konsultacje. Z tego też powodu nie warto czekać z samą rejstracją na wizytę. A gdy tylko zaobserwujemy pierwsze objawy powstających żylaków, skontaktujmy się z najbliższą przychodnią specjalistyczną. Gdyż jest to choroba, która sama w sobie jest już bardzo niebezpieczna. Powinniśmy szczególnie uważać, gdy jest dodatkowym powikłaniem w innych sytuacjach, a mam tu na myśli np. żylaki w ciąży.

Profilaktyka żylaków jako sposób na zapobieganie

Pamiętajmy również o codziennej profilaktyce, która pozwoli nam ustrzec się od tej nieprzyjemnej choroby, zrezygnujmy z butów na obcasie i zainwestujmy w dobre, skórzane wkładki. Nie bez znaczenia, będzie również utrzymywanie odpowiedniej postawy w pozycji siedzącej. Chociaż rzadko mówi się o tym, że ucisk, jaki wywołuje siedzenie na nodze, zwiększa ciśnienie we krwi i przyczynia się do powstawania żylaków, powinniśmy brać to pod uwagę i w miarę możliwości unikać tej pozycji. To nie tylko zwiększy nasz komfort na co dzień, ale również pomoże zapobiec powstawaniu żylaków.

Maści i masaż

Jeżeli wieczorami odczuwamy nieprzyjemne ciążenie nóg, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po specjalne żele lub maści na żylaki. Działają przeciwzapalnie, uśmierzają ból, a dodatkowo powodują przyjemne uczucie chłodu. Trzymanie nóg uniesionych do góry zmniejsza ciśnienie we krwi, więc jeżeli jesteśmy narażeni na żylaki, powinniśmy odpoczywać w tej pozycji. Dobrym pomysłem będzie również delikatny masaż, który przyśpieszy krążenie naszej krwi.

Jest wiele metod zapobiegania żylakom i wiele metod ich leczenia. Nie panikujmy, gdy zaczniemy zauważać u siebie jej pierwsze objawy, bo przy odpowiedniej zmianie nawyków i kuracji pod okiem specjalisty flebologa jest ona w pełni wyleczalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *