Najlepsza maść na żylaki – ranking wybranych produktów

maść na żylaki

Żylaki to częsta dolegliwość która dotyka wielu z nas. Na rynku dostępnych jest wiele panaceów, które pomagają nam złagodzić ich nieprzyjemne objawy. Czym powinna charakteryzować się dobra maść na żylaki i kiedy powinniśmy po nią sięgnąć?

Maści na żylaki zwalczają dolegliwości

Najlepsza maść na żylaki i pajączki powinna zwalczać nie tylko objawy, ale również przyczyny naszej dolegliwości. Powinniśmy o tym pamiętać i sięgać po te produkty, które oprócz działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego, wzmacniają żyły i wpływają pozytywnie na ich elastyczność.

Pamiętajmy, że nawet najlepsza maść na żylaki ma działanie głównie doraźne, jeżeli zależy nam na wzmocnieniu jej skuteczności, powinniśmy połączyć jej stosowanie z innymi działaniami, takimi jak diametralna zmiana nawyków, odpowiednie ćwiczenia i masaże. To ostatnie jest o tyle ważne, że ucisk spowodowany masażem rozgrzeje naszą skórę i maść na żylaki nóg będzie mogła lepiej się w nią wchłonąć. Warto pomóc sobie, poprzez łagodne formy aktywności fizycznej i ćwiczenia rehabilitacyjne, wszak nie jest tajemnicą, że to właśnie siedzący tryb życia jest jedną z najczęstszych przyczyn żylaków.

Czy w takim razie istnieje tania i skuteczna maść na żylaki?

Postanowiliśmy porównać najbardziej popularne środki dostępne na rynku oraz rozpatrzyć ich wady i zalety. Mamy nadzieje, że nasz ranking pomoże w wyborze najlepszego leku na tę nieprzyjemną dolegliwość.

produktyplusyminusy
Maść na żylaki nóg z kasztanowca-Oparta na naturalnych składnikach
-niska cena
-Brak właściwości przeciwbólowych
-nieprzyjemny zapach
-przy dłuższym stosowaniu może wysuszać skórę
Maść z babki lancetowatej-nawilża i łagodzi podrażnienia
-tania i ogólnodostępna
-długo się wchłania
-działa tylko w bardzo łagodnych przypadkach
Venoczar żel bonifratów-działa przeciwbólowo
-niweluje poczucie ciężkich nóg
-cena
-trudno dostępny
-może podrażniać wrażliwą skórę
-zawiera dużo alergenów

Pamiętaj – zawsze czytaj skład!

Dobry specyfik na żylaki przede wszystkim powinien działać przeciwzapalnie oraz uśmierzać ból. Musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na jego skład, ponieważ może zawierać wiele potencjalnie uczulających składników. Jeżeli nasza maść na żylaki zawiera alkohol, powinniśmy dobrze rozważyć jej aplikacje. Co prawda to składnik, który ułatwia wchłanianie substancji aktywnych, jednak nierzadko wysusza i wywołuje reakcje alergiczne skóry. Jako że żylaki nierzadko powodują bolesne stany zapalne skóry, nie powinniśmy dodatkowo jej podrażniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *