Archiwum kategorii: Informacje ogólne

Żylaki sromu, pochwy i macicy a ciąża

Choć żylaki w ciąży kojarzą się nam przede wszystkim ze zmianami widocznymi na nogach ciężarnych, kończyny dolne wcale nie są jedynymi miejscami, które ulegają zmianom chorobowym. Poważnym problemem ciężarnych są także żylaki miejsc intymnych. Nie są one aż tak dużym wyzwaniem estetycznym, żylaki sromu ciąży, żylaki pochwy, macicy i warg sromowych przeważnie powodują jednak dolegliwości… Czytaj dalej »

Usuwanie i leczenie żylaków – laserowe, skleroterapia i operacje na żylaki

Usuwanie żylaków, czyli jakie operacje na żylaki i jakie zabiegi przyniosą najlepsze rezultaty w walce z chorobą żylną? Poniżej postaramy się przedstawić najlepsze metody usuwania żylaków. Należy jednak zacząć- czym w ogóle są żylaki? To popularna nazwa przewlekłej niewydolności żył, która objawia się widocznymi przez skórę wypukłościami, zgrubieniami i przebarwieniami żył. Choroba może być uwarunkowana… Czytaj dalej »

Niewydolność żylna kończyn dolnych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niewydolność żylna kończyn dolnych może być poważnym problemem, stojącym na drodze do utrzymania zdrowia i dobrej kondycji. Schorzenie to jest niezwykle częste i dotyka wielu osób, zwłaszcza pracujących w jednej pozycji – stojącej lub siedzącej. Częściowo wynika również z przyczyn genetycznych. Szybkie działanie już na pierwszym etapie… Czytaj dalej »

Lekarz od żylaków – Flebolog, angiolog czy chirurg naczyniowy

  Żylaki kończyn dolnych, to uporczywa dolegliwość, która dotyka nawet co piątej osoby po 40 roku życia. Nic więc dziwnego, że wraz z postępem medycyny coraz większą uwagę przywiązuje się do tych nie tylko nieestetycznych, ale i wyjątkowo szkodliwych uszkodzeń żyły. Jednak wypadałoby wiedzieć do kogo się udać, aby rozpoznać pierwsze objawy i poznać metody… Czytaj dalej »

Żylaki nóg – czym są żylaki kończyn dolnych i jak się ich pozbyć?

Żylaki nóg to nadmierne poszerzenie żył, które powstaje w wyniku wysokiego ciśnienia krwi, która nie może „dostać się” do górnych partii krwiobiegu w wyniku uszkodzenia specjalnych zastawek, blokujących jej ruch w dół. Pamiętajmy, że na naszą krew również oddziałuje prawo grawitacji, aby nie wpływało one na ruch krwi w stronę serca. Nasz organizm wykształcił specjalne… Czytaj dalej »

Babka lancetowata na żylaki i inne schorzenia związane z żyłami

Babka lancetowata to dość niepozorna roślina, która jednak posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. Jest składnikiem wielu popularnych maści i suplementów diety. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na układ pokarmowy i drogi oddechowe, jednak wspomaga także leczenie żylaków, poprzez wzmacnianie żył i stymulowanie procesów cyrkulacji krwi. W jaki sposób powinna być stosowana babka lecznicza, by zadziałała najlepiej… Czytaj dalej »