Archiwum kategorii: Leki i suplementy

Najlepsza maść na żylaki – ranking wybranych produktów 2021

Żylaki to problem zarówno estetyczny, jak i zdrowotny. Dotyka on nawet co czwartej osoby w wieku powyżej 40 lat. Jego głównymi przyczynami jest siedzący tryb życia i nieodpowiednia dieta oraz predyspozycje genetyczne. Biorąc więc pod uwagę takie przyczyny – co na żylaki będzie najskuteczniejsze? Czy istnieją preparaty na żylaki nóg, które można stosować w sposób… Czytaj dalej »

Tabletki i lek na żylaki – nowe przeciwzakrzepowe lekarstwo na receptę

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że żylaki nie są jedynie problemem czysto estetycznym. Nieleczone żyły mogą się nie tylko powiększać, ale również prowadzić do niebezpiecznych stanów zapalnych skóry. Nawet nie zdajemy sobie zazwyczaj sprawy z jakże niebezpiecznych i nagłych zatorów żylnych. Zapewne zastanawiacie się jaki lek na na żylaki są bezpiecznym i skutecznym sposobem, na… Czytaj dalej »

Kasztanowiec – właściwości. Czy maść z kasztanowca na żylaki jest skuteczna?

Żylaki to jedna z najczęściej występujących dolegliwości, która dotyka kończyny dolne. Schorzenie jest nie tylko problemem estetycznym, ale także może doprowadzić do poważnych powikłań. A objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych są bardzo nieprzyjemne – uczucie ciężkich nóg, skurcze łydek, świąd i ból wzdłuż przebiegu poszerzonej żyły. Dlatego warto walczyć z chorobą i zapobiegać jej dalszemu… Czytaj dalej »

Diosmina – działanie i właściwości diosminy na żylaki i hemoroidy

Co to jest diosmina? To substancja, która jest stosowana w przemyśle farmaceutycznym już od wielu lat. Mimo znacznego postępu, jaki dokonał się w tej dziedzinie, to jej dobroczynne właściwości doceniane są także dziś. Wciąż stanowi podstawowe zalecenie terapeutyczne w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Jakie właściwości wykazuje diosmina? Kto powinien po nią sięgnąć? Czy leki z… Czytaj dalej »

Babka lancetowata na żylaki i inne schorzenia związane z żyłami

Babka lancetowata to dość niepozorna roślina, która jednak posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. Jest składnikiem wielu popularnych maści i suplementów diety. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na układ pokarmowy i drogi oddechowe, jednak wspomaga także leczenie żylaków, poprzez wzmacnianie żył i stymulowanie procesów cyrkulacji krwi. W jaki sposób powinna być stosowana babka lecznicza, by zadziałała najlepiej… Czytaj dalej »