Archiwum kategorii: Przyczyny i objawy

Żylaki sromu, pochwy i macicy a ciąża

Choć żylaki w ciąży kojarzą się nam przede wszystkim ze zmianami widocznymi na nogach ciężarnych, kończyny dolne wcale nie są jedynymi miejscami, które ulegają zmianom chorobowym. Poważnym problemem ciężarnych są także żylaki miejsc intymnych. Nie są one aż tak dużym wyzwaniem estetycznym, żylaki sromu ciąży, żylaki pochwy, macicy i warg sromowych przeważnie powodują jednak dolegliwości… Czytaj dalej »

Żylaki powrózka nasiennego i jąder – przyczyny spuchnięcia i bólu jądra

Żylaki powrózka nasiennego to nagromadzenie powiększonych żył w mosznie. Można je zaobserwować zarówno wokół jednego, jak i wokół obu jąder. Powszechny problem męskiego układu rozrodczego występuje we wszystkich grupach wiekowych, najczęściej u nastolatków. Żylak jądra może być bezpośrednią przyczyną niepłodności męskiej. Problem jest dość powszechny, według statystyk, występuje u około 15% mężczyzn. W artykule opiszemy… Czytaj dalej »

Teleangiektazje na nogach i twarzy – przyczyny i sposoby ich zamykania

Teleangiektazje to rozszerzone naczynia krwionośne, które prześwitują przez skórę. Stanowią najczęściej występującą formę niewydolności żylnej i w większości przypadków, są jedynie drobnym defektem kosmetycznym. Pajączki mogą pojawić się w następstwie stosowania kosmetyków czy długotrwałego przyjmowania glikokortykosteroidów. Pojawiają się też u kobiet w ciąży. Nie oznacza to jednak, że można je ignorować. Poszerzone naczynka śródskórne mogą… Czytaj dalej »

Od czego są żylaki? Przyczyny powstawania żylaków i czynniki ryzyka

Lekarze szacują, że niebawem nawet połowa polskiego społeczeństwa może borykać się z problemem żylaków, znanych przede wszystkim jako nieestetyczne, widoczne żyły. Specjaliści już są w stanie określić, od czego powstają żylaki. Najpopularniejsze są te schorzenia, które dotyczą żylaków kończyn dolnych. Jeżeli chodzi o żylaki przyczyny powstawania są powszechnie znane, ale problem nadal przez wielu lekceważony.